ثبت نام لاستیک دولتی

 لاستیک خودرو یکی از ملزومات مهم برای هر کدام از انواع خودروها است. هزینه های خرید لاستیک برای خودرو بالا بوده و امکان دارد که پرداخت آن برای تمامی مالکین خودرو به صرفه نباشد. به همین دلیل، دولت امکانی فراهم کرده که تمامی مالکین خودرو، اعم از خودروهای سواری، کامیون، ماشین آلات کشاورزی، ماشین آلات سنگین و... بتوانند سالیانه یک جفت لاستیک را با نرخ دولتی خریداری کنند. برای دریافت سهمیه سالانه لاستیک دولتی لازم است که متقاضیان شرایط خاصی را فراهم کرده و مدارک مورد نیاز را در اختیار داشته باشند. در این صفحه ، به بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و دریافت لاستیک دولتی خواهیم پرداخت.

چرا لاستیک دولتی بخریم؟ لاستیک دولتی به چه خودروهایی تعلق می گیرد؟

در صورت خرابی لاستیک خودرو ، شما مجبور خواهید شد برای تعویض آن اقدام کنید. قیمت لاستیک های موجود در بازار ممکن است برای تمامی مالکین خودروها معقول نباشند و همه آن ها قدرت خرید لاستیک به شیوه آزاد را نداشته باشند. عرضه لاستیک های دولتی می تواند این مشکل را تا حد زیادی حل کند. پیش از این، ثبت نام و خرید لاستیک دولتی تنها به مالکین تاکسی ها و وسایل نقلیه عمومی محدود می شد؛ اما امروزه مالکین تمام خودروها می توانند لاستیک دولتی دریافت کنند.

دریافت لاستیک دولتی به هر دو روش حضوری و غیر حضوری امکان پذیر بوده و قیمت لاستیک هایی که به نرخ دولتی عرضه می شوند، حدود ۲۵ الی ۵۰ درصد ارزان تر از قیمت خرید آزاد آن ها است.

چگونه می توان برای خرید لاستیک دولتی اقدام کرد؟

همان طور که گفته شد، خرید لاستیک های دولتی به هر دو روش حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است که در ادامه به معرفی مختصر هر دو روش می پردازیم:

•    خرید حضوری لاستیک دولتی یا سهمیه ای

 مالکین خودروها می توانند به صورت حضوری به هر یک از دفاتر نمایندگی شرکت های تولید تایر داخلی مراجعه کنند. در این روش می توان سالانه دو حلقه لاستیک دولتی دریافت کرد. برای پیدا کردن نمایندگی می توانید به قسمت پایانی همین صفحه مورد مراجعه کرده و نمایندگی شهر خود را از فهرست نمایندگی های سایت پیدا کنید. برای خرید لاستیک دولتی به صورت حضوری بهتر است که ابتدا با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید و از موجودی تایرها مطمئن شوید.

•    خرید غیر حضوری یا آنلاین لاستیک دولتی یا سهمیه ای

روش دوم خرید لاستیک های دولتی یا سهمیه ای است که روشی راحت تر نسبت به روش حضوری است. در اینجا می توان ثبت نام غیر حضوری یا آنلاین در سامانه های این تایرها انجام داد. در روش ثبت نام لاستیک دولتی به صورت آنلاین یا غیرحضوری، افراد با مراجعه به سایت و ثبت درخواست خود می توانند سالیانه چهار حلقه لاستیک را برای خودروی خود دریافت کنند. سامانه های فروش آنلاین لاستیک های دولتی در ساعات مشخصی در طول روز باز شده و متقاضیان می توانند درخواست های خود را ثبت کنند. به دلیل تقاضای زیاد برای خرید لاستیک دولتی ، ممکن است تایرها در دقایق اولیه شروع ثبت نام به فروش برسند؛ بنابراین بهتر است راس ساعت به سامانه مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

پس از این که متقاضیان درخواست خود را در زمان مشخص در سامانه ثبت کرده و تمامی هزینه ها را پرداخت کردند، یک هفته زمان لازم است که لاستیک های خریداری شده به شما تحویل داده شوند. شرکت هایی که امکان خرید لاستیک های دولتی از آن ها وجود دارد، شرکت های تایر سازی کویر و بارز هستند. متقاضیان می توانند با بارگذاری مدارک مورد نیاز شامل عکس کارت ملی و مدارک خودرو، به صورت سالیانه برای دریافت ۴ حلقه لاستیک ثبت نام کنید.

تاریخ و ساعت ثبت نام برای ثبت نام لاستیک دولتی

برای ثبت نام لاستیک دولتی می توانید در روزها و ساعت های خاصی از سال به سایت های ثبت درخواست لاستیک دولتی مراجعه کنید. به دلیل شلوغی سایت های ثبت نام این امکان وجود دارد که روز اول نتوانید درخواست خود را ثبت کنید. در این صورت اصلا نگران نباشید و در روزهای آینده مجددا برای ثبت نام لاستیک دولتی اقدام کنید. زمان و تاریخ شروع ثبت نام لاستیک دولتی در سایت ثبت نام اعلام می شود و معمولا متقاضیان مجاز هستند از ساعت ۱۲ ظهر روز ثبت نام، تا ۸.۵ صبح روز بعد درخواست خود را ثبت کنند.

برای ثبت نام لاستیک دولتی چه مدارکی لازم است؟

همان طور که گفته شد برای ثبت نام لاستیک دولتی لازم است که متقاضیان مدارک مورد نیاز را تهیه کنند. مدارک لازم برای ثبت نام لاستیک دولتی عبارتند از:

•    اسکن رنگی کارت ملی به صورت پشت و رو
•    اسکن رنگی کارت خودرو به صورت پشت و رو
•    اسکن تمامی مدارک خودرو
توجه داشته باشید که حجم تصاویر بارگزاری شده نباید از ۱۰۰ کیلو بایت بیشتر باشد. ضروری است که مشخصات صاحب خودرو با مشخصات کارت ملی بارگزاری شده کاملا یکسان باشد. در نظر داشته باشید که در هنگام تحویل تایرها از مامور پست، حتما باید کارت شناسایی خود را ارائه دهید.

تعداد لاستیک های دریافتی در ثبت نام لاستیک دولتی

سهمیه سالانه دریافت لاستیک دولتی ، بسته به روش ثبت نامی شما متفاوت است. در ثبت نام و دریافت حضوری لاستیک دولتی ، شما می توانید سالیانه تا سقف دو لاستیک را دریافت کنید و در ثبت نام لاستیک دولتی یا سهمیه ای به صورت آنلاین، می توانید سالیانه تا سقف ۴ حلقه لاستیک را دریافت کنید.

مراحل ثبت نام لاستیک دولتی به صورت آنلاین

برای دریافت لاستیک سهمیه ای از طریق ثبت نام آنلاین لازم است که از قبل در سامانه ثبت نام کرده و مدارک خود را به تایید رسانده باشید. سپس در زمان مشخص شده به سایت مراجعه کرده و پس از ورود به پروفایل کاربری خود، محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید. محصول انتخاب شده تنها به مدت ۱۰ دقیقه در سبد خرید شما نگهداری می شود و باید در این مدت حتما برای پرداخت هزینه آن اقدام کنید. محصول خریداری شده شما پس از گذشت یک هفته از ثبت سفارش به شما تحویل داده می شود.

قیمت لاستیک های دولتی یا سهمیه ای چقدر است؟

لاستیک های سهمیه ای معمولا با قیمتی پایین تر از قیمت لاستیک ها در بازار آزاد به فروش می رسند و هیچ یک از نمایندگان فروش نمی توانند در این زمینه تخلف کنند و لاستیک ها را با قیمت بیشتری بفروشند. قیمت تایرها بسته به نوع خودروی شما متفاوت است. علاوه بر هزینه تایرها ، مبلغی به عنوان مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد و هزینه پستی تایرها از شما دریافت می شود. در صورت لغو سفارش ، تمامی مبلغ به جز هزینه ارسال به حساب شما برمی گردد.برای ملاحظه قیمت لاستیک دولتی به انتهای همین صفحه مراجعه بفرمایید.

شرایط ویژه ثبت نام لاستیک دولتی کویر تایر

برای ثبت نام لاستیک دولتی در هر یک از سایت ها شرایط خاصی وجود دارد که متقاضیان ملزم به رعایت آن ها هستند. از جمله شرایط ویژه ثبت نام لاستیک دولتی در سامانه کویر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•    چنان چه شما برای خرید لاستیک های دولتی رینگ ۱۶، ۱۷ و ۱۸ ثبت نام کرده باشید، امکان ویرایش و تغییر سفارش خود را نخواهید داشت.
•    پیامک نوبت دهی به معنای دریافت نوبت نبوده و برای دریافت نوبت لازم است که حتما برگه رسید خود را چاپ کرده باشید.
•    این سامانه امکان خرید لاستیک دولتی را تنها برای مصرف کنندگان نهایی فراهم کرده است و هرگونه سو استفاده از آن غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی دارد.
•    هر پلاک خودرویی تنها می تواند چهار حلقه لاستیک خود را در یک نوبت دریافت کند.
•    چنان چه مشخصات خودروی انتخابی با مشخصات کارت خودروی شما منطبق نباشد، سفارش شما لغو خواهد شد.
•    چنان چه شما تمامی شرایط فروش اینترنتی را به طور کامل رعایت نکرده باشید، سفارش شما لغو می شود و مبلغ آن ظرف مدت ۱ ماه به حساب شما واریز می شود.
•    در صورت جعل هرگونه مدرک شناسایی شخص یا خودرو برای ثبت نام لاستیک دولتی، سفارش ثبت شده لغو خواهد شد و مبلغ آن تا تکمیل مراحل حقوقی به حساب خریدار بر نمی گردد.
•    اطلاعات وارد شده توسط خریدار قابل ویرایش نیستند؛ در نتیجه بهتر است که در ثبت این اطلاعات، نهایت دقت را داشته باشید.

شرایط ویژه ثبت نام لاستیک دولتی بارز

برای دریافت لاستیک دولتی بارز لازم است که متقاضیان مدارکی را تهیه کرده و ارائه کنند. این مدارک عبارتند از:

•    اصل و نسخه کپی سند خودرو
•    اصل و کپی پشت و روی کارت ملی صاحب خودرو
•    اصل و کپی پشت و روی کارت ماشین
•    در اختیار داشتن رسید ثبت نام اینترنتی در سامانه برای دریافت تایرها الزامی است.


توجه داشته باشید که خرید تایرها با کارت بانکی صاحب خودرو امکانپذیر است و نمیتوان تایرها را با کارت بانکی شخص دیگری خریداری کرد.

شرایط ویژه ثبت نام لاستیک دولتی یزد تایر

مدارک مورد نیاز برای دریافت لاستیک های ثبت نامی یزد عبارتند از:

•    اصل و کپی برگ سبز خودرو
•    اصل و کپی پشت و روی کارت شناسایی مالک خودرو
•    اصل و کپی کارت خودرو

برای دریافت لاستیک های دولتی خریداری شده از یزد تایر ، حضور مالک خودرو الزامی است. امکان خرید غیر حضوری لاستیک دولتی از شرکت یزد تایر وجود ندارد و متقاضیان باید به صورت حضوری به نمایندگی های فروش این شرکت مراجعه کنند.

شرایط ویژه ثبت نام لاستیک دولتی ایران تایر

برای دریافت لاستیک های دولتی ثبت نامی ایران تایر، ارائه همان مدارکی که در قسمت های قبلی گفته شد از قبیل اصل و کپی برگ سبز خودرو، اصل و کپی پشت و روی کارت ملی مالک خودرو و اصل و کپی پشت و روی کارت خودرو الزامی است. در زمان دریافت تایرهای خریداری شده دولتی از ایران تایر، حضور مالک خودرو الزامی است. شرکت ایران تایر امکان خرید غیر حضوری لاستیک های دولتی را برای مشتریان فراهم نمی کند و متقاضیان موظف هستند که به صورت حضوری به دفاتر نمایندگی ایران تایر مراجعه کنند.

نکاتی درباره ثبت نام لاستیک دولتی و سهمیه ای

•    چنان چه پس از ثبت درخواست شما برای دریافت سهمیه لاستیک دولتی نمایندگی موجودی کافی را داشته باشد، موظف خواهد بود که به محض مراجعه تایرها را به شما تحویل دهد.
•    تولید کنندگان وظیفه دارند که ماهیانه تعدادی از تایرهای دولتی خود را تحت عنوان سهمیه دولتی به نمایندگی ها ارسال کنند.
•    علت محدودیت تعداد خرید سالانه لاستیک ها، به حداقل رساندن امکان تخلف و دلالی در این زمینه است.
هدف دولت از ارائه لاستیک های سهمیه ای چیست؟

هدف دولت از فراهم کردن امکان ثبت نام لاستیک دولتی، کمک به رانندگانی است که با استفاده از خودروی خود امرار معاش می کنند. در واقع با دریافت تایرها به نرخ دولتی، رانندگان می توانند لاستیک های موردنیاز خود را بین ۲۵ تا ۵۰ درصد ارزان تر از بازار آزاد تهیه کنند و در خرج های مربوط به خودرو صرفه جویی کنند. در واقع هدف دولت از ارائه لاستیک های سهمیه ای را می توان کمک به اقشار کم درآمد جامعه دانست. همچنین لاستیک هایی که به صورت دولتی به فروش می رسند، تولید داخل بوده و به این صورت دولت از تولیدکنندگان داخلی حمایت می کند. به علاوه در این روزهای کرونایی که خرید آنلاین و غیر حضوری توصیه می شود، می توانید بدون مراجعه به نمایندگی ها از دو شرکت بارز و کویر تایر، لاستیک سهمیه ای خریداری کنید.

خلاصه و نتیجه گیری

بر اساس مصوبه های قانونی جدید، تمام صاحبان خودرو می توانند به دو روش حضوری و غیر حضوری از شرکت های لاستیک سازی داخلی، لاستیک دولتی دریافت کنند. برای دریافت این لاستیک های دولتی لازم است که در موعدهای تعیین شده در سامانه ثبت نام کنید. تعداد لاستیک های دولتی دریافتی در روش حضوری سالیانه دو عدد و در روش غیرحضوری سالانه ۴ عدد است. مدارک لازم برای ثبت نام لاستیک دولتی شامل اسکن مدارک خودرو و کارت شناسایی مالک خودرو بوده که باید با حجم کمتر از ۱۰۰ کیلو بایت در سامانه بارگزاری شوند. در این روش، مالکین تمام انواع خودروها می توانند با قیمتی کمتر از قیمت بازار نسبت به خرید تایرهای مورد نیاز خود اقدام کنند. لاستیک های دولتی که به روش غیر حضوری خریداری می شوند، حداکثر در طول یک هفته به خریدار تحویل داده می شوند. 

قیمت مصوب لاستیک دولتی بارز

مدارک مورد نیاز برای دریافت لاستیک دولتی بارز :

1-برگ سبز خودرو

2-کارت شناسایی مالک خودرو

3-کارت خودرو

*از تمام مدارک فوق یک عدد کپی تهیه بفرمایید و در زمان مراجعه و دریافت لاستیک دولتی بارز ،همراه مالک خودرو باشد.

*توجه داشته باشید که برای دریافت لاستیک دولتی بارز حضور مالک خودرو در زمان ارائه مدارک ضروری است.

برای مشاهده ی نمایندگی ها کلیک کنید

 لاستیک دولتی بارز را از کجا بخریم؟

مصرف کنندگان عزیز می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای دریافت لاستیک دولتی به یکی از نمایندگی های اعلام شده مراجعه نمایید.

برای مشاهده ی قیمت لاستیک بارز کلیک کنید 

برای خرید لاستیک بارز کلیک نمایید

قیمت لاستیک دولتی بارز

 

قیمت لاستیک بارز دولتی

 

قیمت لاستیک بارز دولتی

قیمت لاستیک بارز دولتی

قیمت لاستیک بارز دولتی

قیمت لاستیک بارز دولتی

قیمت لاستیک بارز دولتی