۵:۱۰ ق٫ظ
خط تولید لامبورگینی

گشت و گذار در خط تولید لامبورگینی + ویدیو

تقاضا برای سوپرکارهای لامبورگینی هر روز بیشتر از دیروز بوده و در نیمه‌ی اول سال جاری، این خودروساز ایتالیایی 2327 دستگاه خودرو فروخته که حاکی از رشد 11 درصدی در مقایسه با سال پیش است. از این میان، 1604 دستگاه به اوراکان، 673 دستگاه به آونتادور و 50 دستگاه هم به اوروس جدید تعلق دارد. به منظور فهم بهتر این موضوع بد نیست بدانید تولید آونتادور قبلاً به دو برابر نسل پیشین خود یعنی مورسیه لگو رسیده است.

همه‌ی جادوی تولید لامبورگینی در تأسیسات این شرکت در سنت آگاتای بولونیا رخ داده است، جایی که تمامی لامبوهای مدرن به دنیا می‌آیند. این سایت تولیدی در طول 2 سال پیش به‌طور قابل‌توجهی گسترش یافته و هم‌اکنون ظرفیت تولید سالانه‌ی 8 هزار دستگاهی دارد. خب در مقایسه با استانداردهای شرکت‌هایی همچون تویوتا یا فورد با ظرفیت تولید بالایی روبرو نیستیم اما به یاد داشته باشید که ما درباره‌ی سوپر اسپورت هایی خاص صحبت می‌کنیم.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر از چند و چون تولید و آنچه که در طول خط مونتاژ رخ می‌دهد، یکی از یوتیوبرهای مشهور با نام Mr JWW ویدئویی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز از پشت‌صحنه‌ی تأسیسات تولید لامبورگینی را منتشر کرده است. او دسترسی بسیار خاصی به بخش‌های ویژه‌ی تأسیسات لامبورگینی داشته و توانسته از این بخش‌ها فیلم‌برداری کند.

شما از شنیدن اینکه تأسیسات سنت آگاتای لامبورگینی کربن خنثی است احتمالاً سورپرایز خواهید شد چراکه از سال 2015 تاکنون، کارخانه‌ی تولید این برند یکی از سبزترین کارخانه‌های خودروساز در صنعت می‌باشد. جدیدترین تغییرات این کارخانه تنها در عرض 18 ماه به سرانجام رسیده است.

لامبورگینی در ماه مارس اعلام کرد طبق پیش‌بینی‌ها در سال جاری بیش از 1000 دستگاه اوروس را خواهد ساخت. ما هنوز چندهفته‌ای باید منتظر انتشار آمار تولید نهایی این برند در سال 2018 خواهیم ماند اما قبلاً گفته شده لامبورگینی برنامه‌هایی برای تولید حداقل 8 هزار دستگاه خودرو در سال آینده دارد.

 

ما حس کردیم مطلب زیر هم براتون جذابه
دانستنی های مفید درباره راننده گی در فصل پاییز و زمستان !