سبد خرید 0
« بازگشت به لیست اخبار | ﺳﻪشنبه 22 مهر 1399 در ساعت 11 : 36 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ایسنا/کردستان رئیس سازمان صنعت و معدن استان کردستان، گفت: قرار بر این است در سال جاری ۲۳ میلیون حلقه لاستیک سبک در کل کشور تولید شود که از این تعداد ۲۳ درصد سهم استان کردستان است. محمد دره وزمی (۲۱ مهرماه) در جریان بازدید از کارخانه لاستیک بارز کردستان، اظهار کرد: در این چند سال گذشته تمام هدف ما بر اجرای واحدهای مشابه لاستیک بارز بوده که در سال ۹۶ با همت سرمایه گذار شرکت بارز به بهره برداری رسید. وی افزود: تولید لاستیک بارز از 12 هزار حلقه در روز به 17 هزار و 500 حلقه افزایش یافته لذا در تلاشیم تا پایان سال در این کارخانه 18 هزار لاستیک در روز تولید شود که با این هدف گذاری تولید به پنج میلیون و 400 هزار حلقه لاستیک در سال می رسد. رئیس سازمان صنعت و معدن استان کردستان، بیان کرد: قرار بر این است در سال جاری ۲۳ میلیون حلقه لاستیک سبک در کل کشور تولید شود که از این تعداد ۲۳ درصد تولید لاستیک سهم استان کردستان است.
دره وزمی در ادامه ذکر کرد: تولید لاستیک در استان کردستان نقش به سزایی در توسعه کشور و استان می گذارد. وی عنوان کرد: در راستای بحث طرح توسعه کارخانه بارز در حال پیگیری هستیم که در این کارخانه خط تولید لاستیک خودرو سنگین نیز تولید شود. رئیس سازمان صنعت و معدن استان کردستان، افزود: مهم ترین مشکل کارخانه لاستیک بارز تامین مواد اولیه است که از طریق ارز نیمایی انجام می شود و این موجب شده که قیمت مواد اولیه و قیمت فروش با هم تفاوت داشته باشد. صطفی میرسعید قاضی، مدیرعامل کارخانه لاستیک بارز کردستان، گفت: کارخانه لاستیک بارز استان هر سال به طور میانگین یک میلیون و ۲۰۰ هزار حلقه تولید دارد. وی به مشکل تامین مواد اولیه که از طریق ارز نیمایی انجام می شود اشاره و بیان کرد: قیمت تمام شده برخی از محصولات بیش از قیمت فروش است که باید فکر اساسی از طریق انجمن صنعتی تایر و وزارت صنایع انجام شود. میرسعید قاضی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در امر تولید و تامین نیروی انسانی و فرآیندهای مرتبط شامل انرژی، برق و گاز در کارخانه لاستیک بارز مهیا است. مدیرعامل کارخانه لاستیک بارز کردستان، بیان کرد: مصرف داخلی لاستیک بارز در کشور ۲۲ میلیون حلقه در سال است و با توجه به مرزی بودن استان کردستان در تلاشیم که مجوز صادرات را دریافت کنیم که بتوانیم به این منطقه لاستیک صادر کنیم.سعید حافظی، معاونت عملیات کارخانه لاستیک بارز در کردستان، با اشاره به اینکه ۷۵۱ نفر در این کارخانه تولیدی مشغول به کار هستند، گفت: ظرفیت روزانه لاستیک بارز ۱۶ هزار حلقه تایر است که در حال حاضر در این کارخانه ۱۷ هزار حلقه لاستیک تولید می شود.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کشف 7 هزار حلقه لاستیک قاچاق در خوزستان عاملان آتش سوزی لاستیک‌های فرسوده در مشهد تحویل قانون شدند 250 حلقه لاستیک قاچاق در اردبیل کشف شد توزیع بیش از ۷۷ هزار حلقه لاستیک دربین رانندگان استان اردبیل جریمه بیش از ۷ میلیارد ریالی توزیع‌کنندگان لاستیک در تبریز نظارت بر عرضه لاستیک در استان سمنان توسط 16 عامل توزیع لاستیک دولتی در کدام سامانه عرضه می شود؟+ آدرس سایت ثبت نام لاستیک بازداشت نماینده متخلف توزیع لاستیک توزیع ۶۰۰ هزار حلقه لاستیک یارانه‌‌ای سرمایه گذاری شستا در استان کرمان / احداث کارخانه تولید لاستیک خودروهای سنگین تامین ارز مورد نیاز لاستیک کامیون‌های سنگین ۲۳ درصد لاستیک کشور در کارخانه لاستیک بارز کردستان تولید می‌شود توزیع لاستیک در سامانه راهداری توزیع ۱۰۰ حلقه لاستیک بین رانندگان تاکسی بندرعباس تغییر شیوه توزیع لاستیک دولتی در بازار و کاهش مشکلات کمبود لاستیک تامین لاستیک سنگین با ارز ۴۲۰۰ تومانی محموله لاستیک قاچاق در مهاباد کشف شد ۸۲ هزار حلقه لاستیک کامیون در کردستان توزیع شد مرحله دوم توزیع لاستیک یارانه ای در بین تاکسیرانان آغاز شد افزایش 4 برابری قیمت لاستیک
نمایش همه
علاقه مندی ها ()