سبد خرید 0
« بازگشت به لیست اخبار | دوشنبه 16 فروردین 1400 در ساعت 14 : 45 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موجودی لاستیک ناوگان سنگین در سامانه سازمان راهداری را در حال حاضر ۲۷۰ هزار حلقه لاستیک عنوان کرد و گفت: تا پایان سال مشکل خاصی در حوزه تأمین لاستیک ناوگان سنگین نداریم.

داریوش امانی در جمع خبرنگاران درباره توزیع لاستیک ناوگان کامیونی و اتوبوسی اظهار داشت: طبق قانون از ابتدای سال جاری ارز ۴۲۰۰ تومانی به لاستیک اختصاص نیافت و ارز نیمایی برای واردات لاستیک در نظر گرفته شد. معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: لاستیکی که امروز کماکان توزیع می‌شود از محل باقیمانده همان ارز ۴۲۰۰ تومانی است که توسط سامانه سازمان راهداری توزیع می‌شود. وی موجودی لاستیک ناوگان سنگین در سامانه سازمان راهداری را در حال حاضر ۲۷۰ هزار حلقه لاستیک عنوان و اظهار کرد: مقرر شد از این به بعد وزارت صمت از طریق سامانه خود توزیع لاستیک را بر اساس حواله ای که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای صادر می کند، انجام دهد. امانی اضافه کرد: ما هم در سازمان راهداری بر اساس میزان پیمایش، کارت هوشمند و فعالیت ناوگان، حواله را صادر می کنیم. معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه وزارت صمت قول داده است هیچ‌گونه کمبودی در حوزه لاستیک نداشته باشیم، افزود: با توجه به تخصیص های ارزی که صورت گرفته است، تا پایان سال مشکل خاصی در حوزه تأمین لاستیک ناوگان سنگین نداریم. وی اضافه کرد: البته مقداری در فرآیند توزیع مشکلاتی وجود دارد که دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از مصرف‌کننده، وارد شده اند و با تخلفات این حوزه برخورد می‌کنند. امانی با توجه به برنامه نوسازی ناوگان سواری کرایه اظهار کرد: تا پایان سال ۱۴۰۰ با ورود ۳۰۰۰ دستگاه سواری کرایه نو به ناوگان، متوسط سن ناوگان سواری کرایه به کمتر از ۱۰ سال کاهش می‌یابد اما برنامه ریزی ما برای ناوگان سواری کرایه این است که متوسط سن ناوگان به هفت سال کاهش یابد و این رقم را ثابت نگه داریم که البته این موضوع بستگی به توان تولید داخل دارد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تأکید کرد: اگر تولید داخل امکان تولید داشته باشد ما از نظر تأمین منابع مالی آماده هستیم اما سازنده داخلی با محدودیت هایی مواجه است.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
تا پایان سال مشکل تأمین لاستیک نداریم درخواست تولیدکنندگان برای رفع ممنوعیت صادرات تایر احتکار 46 تُن مواد اولیه لاستیک در اصفهان تجمع کارگران لاستیک پارس در محوطه مجتمع برای چندمین روز متوالی توزیع پنج هزار و ۴۰حلقه لاستیک در ایلام وجود 270هزار حلقه لاستیک ناوگان سنگین در سامانه راهداری/تا پایان سال مشکل تأمین لاستیک نداریم ذخیره لاستیک دولتی در حال اتمام است/ قول وزارت صمت برای تامین لاستیک کامیون مشکل بازار لاستیک حل شد؟ لاستیک‌ سازی خرم‌آباد پروژه ‌ای رویایی... کمبود لاستیک و برخورد با محتکران افزایش قیمت ۶۵ تا ۱۱۵ درصدی لاستیک در مشهد قیمت لاستیک تک نرخی می‌شود / کاهش 80 درصدی عرضه لاستیک در زنجان/ کاهش عرضه برای همه استان‌های کشور ب خبری از لاستیک ارزان نیست توزیع بیش از ۷۸ هزار حلقه لاستیک به نرخ دولتی در بین رانندگان گرانی لاستیک اصلی‌ترین معضل کامیون‌داران ذخیره لاستیک در خوزستان مناسب است کشف ۱۷هزار حلقه لاستیک خودرو قاچاق در ری به ارزش ۸۸۱ میلیارد قیمت لاستیک خودرو تحت ‌تاثیر قیمت ارز؛ مشکل کمبود لاستیک نداریم کشف انبار لاستیک های احتکاری در بندرعباس کارگاه تولید لاستیک تقلبی در فردیس مهر و موم شد
نمایش همه
علاقه مندی ها ()