سبد خرید 0
>>
جستجوی پیشرفته
بر اساس وسیله نقلیه
برند
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
بر اساس رنگ
نوع
بر اساس خودرو
سایز
کالا برای:

فروش قالپاق

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

صفحه گردی که برای پوشش چرخ و یا قسمتی از مرکز چرخ بکار گرفته می شود را اصطلاحاً قالپاق می نامند. در نظر خیلی ها کاربرد قالپاق بیشتر جنبه تزئینی دارد و در مواردی به دلخواه آن را حذف و یا جایگزین می نمایند اما وجود قالپاق ، به پوشش محور ها و اتصالات بین چرخ ها در برابر گرد و خاک و انباشت خاک و رطوبت کمک خواهد کرد.

از نظر فنی قالپاق پوششی است از جنس فلز تزئینی یا دیسک پلاستیکی که روی تمام یا قسمتی از چهره چرخ قرار میگیرد و با پیچ یا ضربه ثابت می شود. امروزه قالپاق به دو شکل در خودرو ها مورد استفاده قرار میگیرند ، خودرو هایی که دارای رینگ فولادی هستند از پوشش قالپاق های بزرگ و خودرو هایی که از رینگ های آلیاژی بهره میبرند از قالپاق هایی به مراتب کوچک تر استفاده می کنند.

در سال 1680 برای اولین بار از قالپاق برای پوشش چرخ ارابه ها استفاده شد و قالپاق به عنوان پوششی برای گرد و غبار روی مرکز چوب ، فولاد و یا چرخ های سیم پیچ شده قرار میگرفت. قبل از سال های 1915 قالپاق ها عمدتاً از جنس برنج ساخته می شدند و به تدریج و در سال های 1920 به بعد ، آلومینیوم جایگزینی برای قالپاق هایی از جنس برنج شد. امروزه پلاستیک با کیفیت تا حد زیادی جایگزین فولاد و سایر آلیاژ های قدیمی شده اند که در وزن و قیمت تمام شده خودرو تاثیر گذار هستند.

در ایران در بسیاری از محصولات تولیدی و مونتاژی از قالپاق فابریک یا رینگ آلومینومی استفاده می شود. ما در این بخش از فروشگاه اینترنتی یوزپلنگ قصد داریم تا با فراهم آوردن شرایطی در راستای احترام به حقوق مصرف کنندگان ، تمامی محصولات مورد نیاز را اعم از قالپاق پراید ، قالپاق تیبا ، قالپاق ریو ، قالپاق رنو PK ، قالپاق دوو ماتیز ، قالپاق دوو سیلو ، قالپاق پیکان ، قالپاق پژو ، پالپاق رانا ، قالپاق مزدا 323 ، قالپاق مزدا وانت ، قالپاق سمند ، قالپاق زانتیا ، قالپاق تویوتا کمری ، قالپاق بنز ، قالپاق نیسان وانت ، قالپاق ال 90 و انواع قالپاق فابریک و قالپاق اسپرت را به صورت مستقیم و بدون دخالت واسطه در اختیار کاربران قرار دهیم.

8 / 10
از 8 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()