سبد خرید 0
>>
جستجوی پیشرفته
بر اساس وسیله نقلیه
برند
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ
شدت جریان
کالا برای:

خرید اینترنتی باتری ماشین

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

باتری ماشین یک قطعه قابل شارژ است که وسیله نقلیه را به یک جریان الکتریکی مجهز میکند. باتری ماشین شما از سه بخش اصلی تشکیل شده که شامل شروع ، روشنایی و اشتعال است. هدف اصلی باتری ماشین تغذیه استارت بوده که موتور را به راه می اندازد وزمانی که موتور درحال کار است، قدرت برای سیستم الکتریکی ماشین توسط ژنراتور تامین میشود.
شاید جالب باشد بدانید که باتری ماشین از چه موادی تشکیل شده است. هر سلول از یک باتری سرب شامل صفحات متناوب بوده که ساخته شده از یک شبکه آلیاژ سرب پر از سرب اسفنجی (صفحات کاتدی) و یا پوشش داده شده با سرب دی اکسید (آند) است. هر سلول با یک محلول اسید سولفوریک که الکترولیت است پر می شود. باتری ماشین یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده وسیله نقلیه است. به نحوی که بدون آن هیچ خودوریی کارایی ندارد. به همین سبب استفاده درست و نگهداری صحیح ار باتری خودرو ، امری بسیار ضروری و مهم به شمار میرود.
مهم ترین عوامل ازبین رفتن باتری خودرو را میتوان به پنج علت شایع تقسیم کرد:
۱.هوای سرد ۲.زمان ۳.خوردگی ۴.تخلیه الکترونیکی  ۵.تخلیه پارازیتی
دو مورد آخر در از بین رفتن باتری ماشین به یکدیگر مرتبط هستند اما درعین حال میتوان یکی را کنترل کرد ولی کنترل و تشخیص دیگری سخت تر است.

زمانی که متوجه میشوید نیاز به یک باتری ماشین جدید است :
1-استارت نخوردن:
هنگامی که شما تلاش می کنید وسیله نقلیه را روشن کنید، با چرخاندان سویچ ، باتری ماشین آماده به کار خواهد شد، در این حین اگر مدت زمان طولانی از موقع استارت تا شروع به کار موتور طی شود ، نشان از ضعیف بودن باتری خودرو شما خواهد بود.
2-بررسی چراغ ها:
هنگامی که قدرت باتری ماشین شما ضعیف است، نور های اتومبیل شما بازدهی مناسبی نخواهند داشت.
3-سطح پایین مایع باتری ماشین :
شرکت های تولید کننده باتری اتوموبیل معمولا بخشی از پوشش را شفاف می کنند، بنابراین شما همیشه می توانید از سطح مایع باتری ماشین خود مراقبت کنید. اگر سطح مایع زیر صفحات سرب باشد،(در داخل گره انرژی ) وقت آن است که باتری خودرو و سیستم شارژ آن مورد بررسی قرار بگیرد.
4-تورم و باتری شناور:
با چک کردن باتری خودرو اگر برجستگی یا تورمی در قسمتی از آن مشاهده میکنید ، این پیغامی به شما خواهد بود که زمان تعویض باتری اتومبیل شما فرا رسیده و بازدهی لازم را نخواهد داشت.شما میتواند یکی از دلایل تورم و کاهش عمر باتری ماشین خود را گرمای بیش از حد تلقی کنید.
5-نشت باتری اتومبیل :
نشت در باتری خودرو باعث ایجاد خوردگی در اطراف پست ها (post) می شود، جایی که اتصالات مثبت و منفی کابل قرار دارند. در این شرایط خودرو شما ممکن است روشن نشود
6-عمر مفید باتری ماشین :
در شرایط نگهداری مناسب، باتری ماشین شما میتواند بیش از سه سال عمر مفید داشته باشد اما حداقل باید سالانه یک بار وضعیت باتری اتومبیل برسی شود که به سه سال یا بیشتر برسد.

فروشگاه اینترنتی یوزپلنگ نمایندگی فروش برند های ایرانی و خارجی باتری ماشین است. شما در این بخش از فروشگاه یوزپلنگ می توانید انواع باتری ماشین را بررسی ، مقایسه و در صورت تمایل اقدام به خرید اینترنتی باتری ماشین نمایید.

7 / 10
از 4 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()