سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 4 دی 1399 در ساعت 9 : 58 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

رانندگی در آب و هوای بارانی امری چالش برانگیز و مستلزم  توجه است. در این میان تایرها نقش مهمی را در مسیرهای خیس و مملو از آب ایفا می کنند. دلیل این امر روشن است زیرا تایرها تنها نقطه تماس و اتصال خودرو با سطح زمین هستند و بنابراین هر حادثه‌ای که برای تایر روی دهد مستقیماً بر راندمان خودرو  تأثیرگذار است.

اصطلاح هیدروپلنینگ، به سُرخوردن یا لیزخوردن خودرو روی سطح زمین مرطوب اطلاق می‌شود. هیدروپلنینگ زمانی اتفاق می‌افتد که لایه‌ای از آب، سطح جاده را پوشانده باشد و میزان آب جاری، بیشتر از میزان آج لاستیک خودرو در حال حرکت باشد. در این حالت، آب از لابه‌لای آج لاستیک عبور نمی‌‌کند و حجم زیادی از آب، دو طرف لاستیک را احاطه می‌کند.هنگامی که خودروی شما بر روی لایه نازک آب حرکت می‌کند مانند اسکی سواری بر روی دریاچه است.در کسری از ثانیه تماس مستقیم خودرو و جاده قطع می شود و خودرو را در معرض خطر لغزش به خارج از خط مسیر خود قرار  میدهد. این پدیده اکثراً در سرعت‌های بالای 64  کیلومتر اتفاق می‌افتد.

آب سواری

عوامل موثر بر وقوع پدیده هیدروپلنینگ

عوامل مختلفی بر احتمال وقوع پدیده آب سواری دخیل هستند. میزان باران، حجم آب جمع‌شده روی سطح جاده، وزن خودرو، اندازه و نوع لاستیک‌ها و میزان سلامت آج آن‌ها در ایجاد شرایط هیدروپلنینگ تأثیرگذار هستند.

وزن خودرو

خودروهای کوچک‌تر و سبک‌تر حساسیت بیشتری به پدیده هیدروپلنینگ دارند، چون هر چه وزن خودرو کمتر باشد فشار کمتری به سطح آسفالت وارد آمده و بنابراین قطع تماس با آسفالت سریع‌تر روی می‌دهد.

سطح جاده

کیفیت و سطح جاده  در ایجاد پدیده هیدروپلنینگ بی‌تأثیر نیست. مثلاً در مسیرهای خاکی یا ناهموار سنگلاخی آب باران  از طریق حفره‌های ریز و  شکاف‌ها تخلیه می شود.

فرسودگی

رانندگی با تایرهای فرسوده در آب و هوای برفی و بارانی قابلیت چسبندگی آن با سطح جاده را کاهش  می‌دهد.  در عبور از مناطقی که عمق آب شناور بر روی آسفالت زیاد است تایرهای عقبی معمولاً قبل از تایرهای جلویی اصطکاک خود را از دست می‌دهند و خودرو در وضعیت بسیار خطرناکی قرار می‌گیرد که به انحراف و چرخش  خودرو منجر می‌شود.

آج لاستیک

هر چه آج تایرها کوتاه‌تر باشند، حجم آبی که تایر می‌تواند کانالیزه و تخلیه کند کمتر می‌شود و در نتیجه امکان وقوع پدیده هیدروپلنینگ در سرعت‌های پایین نیز امکان‌پذیر است. طراحی بهینه کانال‌های گریز آب در سطح تایر باعث کاهش ریسک پدیده هیدروپلنینگ می‌شود.

لاستیک

عوامل تشدید کننده  هیدروپلنینگ

  • به هیچ‌وجه در رویارویی با چنین پدیده‌ای ترمز نگیرید.
  • به هیچ‌وجه در رویارویی با چنین پدیده‌ای فرمان را نچرخانید.

جلوگیری از وقوع پدیده هیدروپلانینگ

  • در هنگام باران با سرعت پایین‌تری برانید.
  • به طور مدام کیفیت تایرها خودروی تان را چک و بررسی کنید و در صورت لزوم تایرهای کهنه را پیش از فرا رسیدن فصول سرد پاییز و زمستان با نسخه‌ای نو تعویض کنید.
10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
HydroPlaning یا آب سواری مراقبت و نگهداری لاستیک پیرلی P ZERO CORSA راهکارهایی برای افزایش طول عمر لاستیک خودرو در سرمای پاییز و زمستان خطرات ناشی از استفاده لاستیک‌هایی با عمق آج‌های متفاوت شماره شناسه لاستیک یا DOT (TIN) چیست؟ مواد مورد استفاده در ساخت لاستیک مقاومت غلتشی تایر چیست؟ محاسبه ابعاد تقریبی لاستیک برچسب روی لاستیک به چه معناست؟ نکاتی در مورد مونتاژ و بالانس رینگ و لاستیک تولید کنندگان تایر از چه تکنولوژی در کاهش سر و صدا لاستیک استفاده می کنند؟ علامت های مربوط به حداکثر فشار باد و حداکثر فشار بار در لاستیک کدامند؟ در مورد لاستیک فابریک یا OE چی میدانید؟ آیا لاستیک نو نیاز به آب بندی دارد؟ لاستیک‌ های با اصطکاک برتر چه تفاوتی با لاستیک های معمولی دارند؟ هر آنچه در مورد زوایای چرخ ها باید بدانیم! دلایل ترک خوردگی لاستیک خودرو و راه های پیشگیری از آن تفاوت رینگ آاومینیومی و رینگ سیمی! راهنمای تنظیم باد لاستیک یا فشار باد لاستیک در حالت استاندارد 4 قدم ساده برای تعویض لاستیک پنچر شده
نمایش همه
علاقه مندی ها ()