سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 13 ارديبهشت 1399 در ساعت 15 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

فناوری لاستیک: اقتصاد مشارکتی برای مصرف سوخت متوسط (CAFE)

تولیدکنندگان خودرو در ایالات متحده، الزام دارند تا برای خودروهای جدیدی که هر ساله در بازار به فروش می‌رسانند، مقدار متوسطی از اقتصاد سوختی را رعایت نمایند. در صورتی که خودروهای تولیدی توسط این سازندگان، مقدار سوختی بیش از حد معمول داشته باشد، آن‌ها ملزم به پرداخت جریمه خواهند شد.

اقتصاد مشارکتی برای سوخت متوسط (CAFE) در واقع مقدار سوخت در هر مایل را برای خودروها (خودروهای مسابقه‌ای، کوپه، سدان و واگن‌ها) و کامیون‌های سبک (شامل مینی‌ون‌ها، ون‌ها، بیشتر کامیون‌های پیکاپ و خودروهای مسابقه‌ای کاربردی) تعیین می‌نماید. اما با توجه به این‌که این مقدار، مربوط به میزان اقتصادی متوسط سوخت است، تولیدکنندگان برای آن‌که بتوانند خودروهای بزرگ‌تر خود را که مصرف سوختی بالاتر دارند نیز به فروش برسانند، باید بتوانند خودروهای کوچک‌تر و کامیون‌هایی که دارای سوخت اقتصادی‌تری دارند را هم تولید کرده و بفروشند.

CAFE آن‌قدر اهمیت دارد که بیشتر تولیدکنندگان خودرو از تأمین‌کنندگان خود می‌خواهند تا لاستیک‌هایی با مقاومت اندک در هنگام رانندگی را برای آن‌ها تولید کنند تا آن‌ها بتوانند از این لاستیک‌ها به عنوان تجهیزات اصلی در خودروهای جدید خود استفاده نمایند. به منظور رعایت این الزامات، این لاستیک‌ها اغلب به صورتی طراحی می‌شوند که وزن آن‌ها و مقاومت در هنگام رانندگی در آن‌ها کمتر شود. همچنین این لاستیک‌ها را در قالب‌هایی تولید می‌کنند که دیواره‌ی جانبی آن‌ها و همچنین عمق آج آن‌ها کم شود. به علاوه مقاومت آن‌ها در هنگام رانندگی و اجزای آج آن‌ها نیز کمتر است.

تست‌های CAFE در محیط آزمایشگاه انجام می‌شود و در بزرگراه تست نمی‌شود. بیشتر جنبه‌هایی که بر روی اقتصاد سوخت در دنیای واقعی تأثیر می‌گذارد، تا حد مقادیر ثابتی که در فرمول‌های مربوط تعیین شده است، کاهش داده می‌شوند.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
خطرات ناشی از استفاده لاستیک‌هایی با عمق آج‌های متفاوت شماره شناسه لاستیک یا DOT (TIN) چیست؟ فناوری لاستیک: اقتصاد مشارکتی برای مصرف سوخت متوسط (CAFE) مواد مورد استفاده در ساخت لاستیک مقاومت غلتشی تایر چیست؟ نگاهی به رینگ و لاستیک رکوردار سرعت؛ بوگاتی شیرون لاستیک پیرلی با قابلیت انتقال اطلاعات! تست لاستیک‌های تابستانی، زمستانی و چهارفصل محاسبه ابعاد تقریبی لاستیک برچسب روی لاستیک به چه معناست؟ نکاتی در مورد مونتاژ و بالانس رینگ و لاستیک تولید کنندگان تایر از چه تکنولوژی در کاهش سر و صدا لاستیک استفاده می کنند؟ علامت های مربوط به حداکثر فشار باد و حداکثر فشار بار در لاستیک کدامند؟ تفاوت لاستیک‌های تابستانی و زمستانی لاستیک‌های مخصوص پیرلی برای ب‌ام‌و M8 در مورد لاستیک فابریک یا OE چی میدانید؟ آیا لاستیک نو نیاز به آب بندی دارد؟ لاستیک‌ های با اصطکاک برتر چه تفاوتی با لاستیک های معمولی دارند؟ خداحافظی با 8 خودروی مهم بازار ایران تکنولوژی فوق‌العاده کانتیننتال: تنظیم فشار باد توسط خود لاستیک!
نمایش همه
علاقه مندی ها ()