سبد خرید 0
« بازگشت به لیست اخبار | پنجشنبه 15 خرداد 1399 در ساعت 12 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

مصطفی تنها، سخنگوی انجمن تایر: در کنار مشکلاتی که به لحاظ تحریم بر سر راه تهیه کالاهای مورد نیاز و جابه‌جایی پول وجود دارد، تولیدکنندگان برای تامین ارز نیز با سختی‌هایی مواجهند. حدود 40درصد مواداولیه مورد‌نیاز تولید لاستیک (از لحاظ ارزش) از خارج از کشور و بقیه در داخل کشور تامین می‌شود اما تقریبا از اوایل بهمن‌ماه ارزی به صنعت تایر تخصیص نیافته است. موجودی انبارهای کارخانه‌ها رو به اتمام است و به تازگی نیز اعلام شده که بعد از این برای واردات مواداولیه فقط ارز نیمایی یا ارز حاصل از صادرات قابل‌تامین خواهد بود. تامین نقدینگی بسیار بالای مورد‌نیاز برای این روش خرید کار آسانی نیست و قطعا تولیدکنندگان دست‌کم در ابتدای کار با مشکلاتی مواجه خواهند بود.

هم‌اکنون در حال مذاکره با سازمان حمایت هستیم و این سازمان با بررسی مستندات ما و با درنظر گرفتن قیمت ارز و تورم تولید در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد. این اطمینان را به مصرف‌کنندگان می‌دهیم که درصد پیشنهادی ما از رقم 74درصد اعلام شده در برخی رسانه‌ها بسیار کمتر است اما ترجیح می‌دهیم تا زمان نهایی شدن قیمت مصوب از اعلام آن خودداری کنیم؛ چرا که به محض اعلام یک عدد، از همین امروز هر کسی جنسی در بازار دارد آن را مخفی خواهد کرد تا در آینده از فروش آن سود بیشتری ببرد. به عقیده من کسانی که این رقم عجیب 70درصد و بیشتر را مطرح کرده‌اند هم نیتی جز این نداشته‌اند که با راه‌انداختن چنین شایعاتی در بازار، از آن بهره‌برداری کنند.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
افزایش قیمت لاستیک کویر تایر قطعی شد! تخصیص ارز دولتی به واردات مواد اولیه تایر متوقف شد قیمت محصولات لاستیک ایران تایر افزایش خواهد یافت گران شدن 74 درصدی لاستیک خودرو! تغییر تخصیص ارز موجب ایجاد اخلال در بازار لاستیک می‌شود! فروش لاستیک دولتی متوقف شد! کویر تایر در شهریور به درآمد 70 میلیاردی رسید دپوی بیش از 30 هزار حلقه لاستیک سنگین در گمرکات بی توجهی به توان تولیدکنندگان داخلی برای تولید تایر توزیع سیستمی 30 هزار لاستیک سنگین ، نرخ آزاد در بازار لاستیک سنگین وجود ندارد! تولیدکنندگان لاستیک: یک ریال ارز هم به ما ندادند لاستیک های چینی خطرناک است و باید از واردات آنها جلوگیری کنیم 70 درصد خودکفایی در تولید لاستیک چرا لاستیک بارز بدون نوار بسته بندی عرضه می شود؟ اطلاعیه وزارت صنعت و معدن در خصوص تخلفات توزیع لاستیک دولتی اعلام قیمت لاستیک دولتی بارز هشدار کمبود تایر های سواری در بازار دردسر جدید برای وارد کنندگان لاستیک های چینی
نمایش همه
علاقه مندی ها ()