سبد خرید 0
« بازگشت به لیست اخبار | جمعه 21 دی 1397 در ساعت 12 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت عمر لاستیک های بازیافتی نسبت به لاستیک های استاندارد کوتاه تر بوده و احتمال ترکیدگی آن ها چندین برابر است. وی همچنین تاکید کرد که باید از واردات لاستیک چینی جلوگیری شود.

سید احسن علوی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد بر واردات لاستیک نظارتی انجام نمی شود و به همین دلیل با خطرهای زیادی روبه رو خواهیم شد؛ زیرا برخی از واردکنندگان، لاستیک خودروهای سبک و سنگین را از کشور چین وارد می کنند و در این بین برخی از لاستیک های وارداتی از محصولات بازیافتی تولید می شوند.

لزوم جلوگیری از واردات لاستیک چینی

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه عنوان کرد عمر لاستیک های بازیافتی نسبت به لاستیک های استاندارد کوتاه تر بوده و احتمال ترکیدگی آن ها چندین برابر است؛ زیرا سازندگان لاستیک های بازیافتی با جمع آوری لاستیک های کهنه و ایجاد عاج های جدید محصولات خود را تولید می کنند که میزان کیفیت و استقامت آن ها از حد استاندارد بسیار پایین تر بوده و خطر ترکیدگی آن ها نسبت به لاستیک های استاندارد چندین برابر است. همچنین در سال های گذشته سفری به کشور چین داشتیم و از کارگاه های صنعتی آن ها بازدید کردیم. در یکی از بررسی ها ما را به یکی از مناطق تولیدی که در یک روستا قرار داشت، بردند که در آنجا از هرگونه زیرساخت های لازم بی بهره بودند. این در حالی است که متاسفانه برخی از محصولات این کارگاه های تولیدی به ایران صادر می شود.

علوی در ادامه تاکید کرد باید از واردات لاستیک چینی جلوگیری شود و بهتر است لاستیک های مورد نیاز را از کشورهای اروپایی یا حتی کشورهای کوچک این قاره تامین کنیم؛ چرا که محصولات این کشورها از استاندارد های لازم برخوردار هستند و از لاستیک های چینی بهترند. وی افزود در روز های گذشته خبرهایی مبنی بر کاهش فرآیند بازرسی و آزمایش مرغوبیت لاستیک های وارداتی منتشر شده است که بدون شک اگر این اتفاق رخ دهد بسیاری از مصرف کنندگان به خصوص مردم متضرر خواهند شد. آزمایش و بازرسی لاستیک باید توسط سازمان های نظارتی از جمله سازمان استاندارد اجرا شود.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()