سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 14 خرداد 1398 در ساعت 23 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در حالی که پیکاپ ها و شاسی بلندها خریداران زیادی دارند اما سواری‌های سنتی هنوز هم سهم حدود 30 درصدی از بازار خودروهای صفرکیلومتر را به خود اختصاص داده‌اند. مزیت مهم ترجیح این خودروها نسبت به شاسی بلندها علاوه بر قیمت ارزان‌تر، هزینه‌های کمتر در بلندمدت می‌باشد.

تحلیل‌های انجام شده روی هزینه‌های 5 ساله‌ی خودروها توسط KBB نشان می‌دهد یک خودروی جمع جور در بازه‌ی زمانی 5 ساله هزینه‌های مالکیت کمتری در مقایسه با یک شاسی‌بلند جمع‌وجور داشته و این فاصله برابر با 2269 دلار است. این فاصله‌ی هزینه‌های بلندمدت در کلاس سدان های میان سایز و شاسی بلندهای میان سایز به حدود 5 هزار دلار هم می‌رسد.

خریداران خودروهای جدید باید به این نکته توجه کنند که تنها ملاک در زمان خرید خودرو قیمت آن نبوده و باید به هزینه‌های آینده نیز اشاره کرد. از جمله فاکتورهای کلیدی در این میان می‌توان به افت قیمت، هزینه‌های سوخت، بیمه، تعمیرات و نگهداری اشاره کرد. معمولاً خودروها هرچه گران‌تر باشند تفاوت‌های بیشتری در هزینه‌های نگهداری خواهند داشت چراکه افت قیمت آن‌ها بیشتر است.

زمانی که به دنبال کم‌هزینه‌ترین خودرو باشید باید خودرویی را انتخاب کنید که افت قیمت کمتری در مقایسه با رقبای خود دارد. این موضوع در زمان انتخاب محصولات لیزینگی هم اهمیت دارد زیرا اقساط پرداختی معمولاً بر پایه‌ی ارزش باقی‌مانده‌ی خودرو در پایان قرارداد اعلام می‌شوند. دیگر متغیر هزینه‌ای مهم در نظر گرفتن مصرف سوخت خودرو است که در زمان افزایش بهای سوخت خودش را نشان می‌دهد.

یکی دیگر از فاکتورها حقبیمه‌ی خودرو می‌باشد. اگرچه حقبیمه‌ی خودروها در کشورهای پیشرفته معمولاً به سابقه راننده و دیگر پارامترهای شخصی بستگی دارد اما برخی خودروها که اساساً از نوع لوکس و اسپورت می‌باشند هزینه‌ی بیمه‌ی بیشتری را طلب می‌کنند. هزینه‌های نگهداری و تعمیرات نیز بسته به نوع خودرو متفاوت است.

کلاس خودروهای ساب کامپکت: هوندا فیت LX

هزینه‌ی نگهداری 5 ساله: 27473 دلار

خودروهای کم هزینه

هاچبک چهار درب و کوچولوی هوندا فیت در کلاس خود کمترین میزان هزینه در بازه زمانی 5 ساله را دارد. هزینه‌های این خودرو شامل افت قیمت 9894 دلاری، هزینه‌های عملیاتی همچون سوخت، بیمه، نگهداری و تعمیرات 17579 دلار می‌باشد. از دیگر خودروهای کم‌هزینه‌ی این کلاس می‌توان به شورولت اسپارک LS و نیسان ورسا S اشاره کرد.

کلاس خودروهای کامپکت: فولکس‌واگن جتا 4T S

هزینه‌ی نگهداری 5 ساله: 28271 دلار

خودروهای کم هزینه

جتا سدانی جادار بوده و هیجان رانندگی معقولی دارد. این خودرو هزینه‌ی نگهداری بیشتری هم در مقایسه با هوندا فیت یاد شده ندارد. مالک این خودرو در طی 5 سال می‌تواند انتظار افت قیمت 11236 دلاری و هزینه‌های عملیاتی 17035 دلاری را داشته باشد. دیگر خودروهای کم‌هزینه‌ی این کلاس عبارت‌اند از کیا سول و هیوندای الانترا SE.

کلاس خودروهای هیبریدی/الکتریکی: تویوتا پریوس پرایم پلاس

هزینه‌ی نگهداری 5 ساله: 28461 دلار

خودروهای کم هزینه

این هاچبک پلاگین هیبریدی دومین خودروی کم‌هزینه‌ی سال 2019 بوده و تنها هوندا فیت ارزان‌تر و کوچک‌تر است که بالاتر از آن قرار گرفته است. افت قیمت 5 ساله‌ی این خودرو حدود 19032 دلار تخمین زده شده و هزینه‌های عملیاتی آن نیز 9429 دلار می‌باشد. از دیگر خودروهای کم‌هزینه‌ی این کلاس می‌توان هیوندای آیونیک پلاگین هیبریدی و هوندا اینسایت EX هیبرید را نام برد.

کلاس خودروهای میان سایز: هوندا کلاریتی پلاگین هیبرید

هزینه‌ی نگهداری 5 ساله: 30224 دلار

کم‌ هزینه‌ ترین خودروهای سال

این خودرو از نظر هزینه‌های مالکیت بهترین مدل کلاس خود بوده که دلیل آن نیز مصرف سوخت کم است. البته افت قیمت 5 ساله‌ی کلاریتی 21587 دلار اعلام شده است. گفته شده هزینه‌های عملیاتی این خودرو نیز 8637 دلار خواهد بود. از دیگر خودروهای میان سایز کم‌هزینه در این کلاس می‌توان به هوندا آکورد LX و هیوندای سوناتا هیبرید SE اشاره کرد.

کلاس خودروهای الکتریکی: هیوندای آیونیک الکتریک

هزینه‌ی نگهداری 5 ساله: 30408 دلار

کم‌ هزینه‌ ترین خودروهای سال

آیونیک کمترین میزان هزینه‌های عملیاتی 5 ساله در بین خودروهای لیست را داشته و این میزان برابر با 6780 دلار می‌باشد؛ اما انتظار می‌رود افت قیمت آن برابر با 23628 دلار باشد. نیسان لیف S و کیا سول الکتریکی دو خودروی بعدی این کلاس هستند که کمترین میزان هزینه را به خریدار تحمیل می‌کنند.

کلاس خودروهای اسپورت: مزدا MX-5 میاتا اسپورت

هزینه‌ی نگهداری 5 ساله: 36170 دلار

کم‌ هزینه‌ ترین خودروهای سال

میاتا مدت‌های زیادی است که یکی از باارزش‌ترین خودروهای اسپورت دنیا بوده و پرفورمنسی مناسب با سواری هیجان‌انگیز دارد. این خودرو ارزش خود را نیز حفظ کرده و افت قیمت آن در 5 سال برابر با 15750 دلار است. هزینه‌های عملیاتی این خودرو نیز 20420 دلار خواهد بود. از دیگر خودروهای اسپورت کم‌هزینه در سال جاری می‌توان به شورولت کامارو LS و سوبارو BRZ پریمیوم اشاره کرد.

کلاس خودروهای لوکس پایه: آکورا ILX

هزینه‌ی نگهداری 5 ساله: 36461 دلار

کم‌ هزینه‌ ترین خودروهای سال

شاید آکورا ILX در سایه‌ی رقبای اسپورت تر اروپایی قرار داشته باشد اما از نظر هزینه‌های درازمدت وضعیت این خودرو بهتر است. افت قیمت پیش‌بینی‌شده‌ی این خودرو در طول 5 سال برابر با 15236 دلار بوده و هزینه‌های نگهداری آن نیز 21225 دلار می‌باشد. دو خودروی بعدی کم‌هزینه در این کلاس ساخت بیوک بوده و رگال اسپورت بک و لاکراس نام دارند.

کلاس خودروهای مینی ون: هوندا اودیسه LX

هزینه‌ی نگهداری 5 ساله: 39617 دلار

کم‌ هزینه‌ ترین خودروهای سال

اودیسه یکی از خودروهای مناسب کلاس مینی ون‌ها بوده و افت قیمت و هزینه‌های عملیاتی آن در طول 5 سال به ترتیب برابر با 16484 و 23133 دلار می‌باشد. دیگر خودروهای کم‌هزینه‌ی این کلاس عبارت‌اند از رم پرو مستر سیتی واگن و فورد ترانزیت کانکت پسنجر XLT.

کلاس خودروهای فول سایز: تویوتا آوالون هیبرید XLE

هزینه‌ی نگهداری 5 ساله: 41490 دلار

کم‌ هزینه‌ ترین خودروهای سال

آوالون هیبرید به خاطر استایل چشمگیر، کابینی راحت و هزینه‌های نگهداری مناسب خودرویی متمایز محسوب می شود. افت قیمت این خودرو در 5 سال برابر با 21680 دلار بوده و هزینه‌های نگهداری آن نیز 19810 دلار خواهد بود. دو خودروی کم‌هزینه‌ی دیگر در این کلاس شورولت ایمپالا LS و فورد تاروس SE هستند.

کلاس خودروهای لوکس: ب ام و 530e iPerformance

هزینه‌ی نگهداری 5 ساله: 54376 دلار

کم‌ هزینه‌ ترین خودروهای سال

این خودرو نسخه‌ی پلاگین هیبریدی سدان لوکس، اسپورت و محبوب ب ام و سری 5 بوده و از نظر مصرف سوخت کاملاً مناسب عمل می‌کند. افت قیمت 38871 دلاری و هزینه‌ی نگهداری 15505 دلاری در طول 5 سال باعث شده‌اند 530e iPerformance کم‌هزینه‌ترین خودروی کلاس لوکس‌ها باشد. دو خودروی بعدی هم ولوو S90 T5 مومنتوم و آئودی TT هستند.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()