سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 23 آذر 1398 در ساعت 13 : 1 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

توانایی‌های ارتباط بی‌سیم در حال گسترش در صنعت خودرو می‌باشد. گوشی‌های هوشمند امروزی امکانات بسیار گسترده‌ای داشته و با استفاده از آن‌ها می‌توانید به موزیک گوش داده و به راحتی به مقصد خود هم برسید. با این وجود عصر سیستم‌های بی‌سیم درون خودرویی نسبت به حوزه‌های دیگر پیشرفت کمتری داشته اما حالا وضعیت تغییر کرده است.

سایبر لاستیک پیرلی

 پیرلی هم‌اکنون لاستیکی را معرفی کرده که می‌تواند داده‌های ارزشمند درباره‌ی شرایط جاده و دیگر پارامترها را به خودرو یا دیگر دستگاه‌های نزدیک بفرستد. سایبر لاستیک (!) این شرکت از دیسک بسیار کوچکی داخل خود برخوردار بوده و روی آن یک حسگر، پردازنده و سیستم‌های الکترونیکی و ارتباطی جای گرفته است. این دیسک پارامترهای حیاتی و مهم را بررسی کرده و آن‌ها را به ECU خودرو و دیگر بخش‌ها می‌فرستد.

سایبر لاستیک پیرلی

 اگر خودرو به‌طور ناگهانی با پدیده هیدروپلنینگ روبرو شود لاستیک هوشمند پیرلی به راننده کمک خواهد کرد تا از تصادف پیشگیری کند. این لاستیک همچنین به دیگر رانندگان پشت‌سری هشدار خواهد داد که خطری وجود دارد. در مواقعی که لاستیک چنین شرایطی را تجربه می‌کند امکان تنظیم برنامه‌ریزی پیشرانه، کنترل کشش و حتی تنظیمات سیستم تعلیق وجود خواهد داشت. این لاستیک همچنین می‌تواند اطلاعات اساسی همچون عمق عاج، فشار، دما و شتاب لاستیک را بررسی کند.

سایبر لاستیک پیرلی

 اگرچه سایبر لاستیک پیرلی بیشتر به درد جاده می‌خورد اما کمپانی سازنده حسگرهایی هم داخل لاستیک‌های بسیار چسبان پی زیر تروفئو قرار داده است. این لاستیک که در آئودی A8 برای تست نصب شده به‌طور موفقی مسیرهای خیس را تشخیص داده و اطلاعات خود را به Q8 پشت‌سری فرستاده است. Q8 هم پیش از رسیدن به مسیر و با استفاده از ارتباط 5G پیام را دریافت کرده است.

سایبر لاستیک پیرلی

 اگرچه این تکنولوژی به‌طور کامل وارد جاده‌ها نشده اما امروز در صنعت دیده می‌شود. تکنولوژی موردبحث زمان زیادی را در بحث بررسی فشار باد کامیون‌ها صرفه‌جویی کرده زیرا راننده بصورت دقیق از وضعیت لاستیک‌ها آگاه می‌شود. تست‌های بلندمدت جاده‌ای باید انجام شود اما به نظر می‌رسد این حرکتی درست در مسیر بهبود ایمنی جاده‌ای است.

سایبر لاستیک پیرلی

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
خطرات ناشی از استفاده لاستیک‌هایی با عمق آج‌های متفاوت شماره شناسه لاستیک یا DOT (TIN) چیست؟ فناوری لاستیک: اقتصاد مشارکتی برای مصرف سوخت متوسط (CAFE) مواد مورد استفاده در ساخت لاستیک مقاومت غلتشی تایر چیست؟ نگاهی به رینگ و لاستیک رکوردار سرعت؛ بوگاتی شیرون لاستیک پیرلی با قابلیت انتقال اطلاعات! تست لاستیک‌های تابستانی، زمستانی و چهارفصل محاسبه ابعاد تقریبی لاستیک برچسب روی لاستیک به چه معناست؟ نکاتی در مورد مونتاژ و بالانس رینگ و لاستیک تولید کنندگان تایر از چه تکنولوژی در کاهش سر و صدا لاستیک استفاده می کنند؟ علامت های مربوط به حداکثر فشار باد و حداکثر فشار بار در لاستیک کدامند؟ تفاوت لاستیک‌های تابستانی و زمستانی لاستیک‌های مخصوص پیرلی برای ب‌ام‌و M8 در مورد لاستیک فابریک یا OE چی میدانید؟ آیا لاستیک نو نیاز به آب بندی دارد؟ لاستیک‌ های با اصطکاک برتر چه تفاوتی با لاستیک های معمولی دارند؟ خداحافظی با 8 خودروی مهم بازار ایران تکنولوژی فوق‌العاده کانتیننتال: تنظیم فشار باد توسط خود لاستیک!
نمایش همه
علاقه مندی ها ()