سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | جمعه 17 آبان 1398 در ساعت 22 : 52 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

روز به روز خودروهای برقی بیشتری وارد بازار می‌شوند که سر و صدای تولیدشده به وسیله‌ی آن‌ها کمتر و کمتر می‌شود. از طرفی مالکین این خودروها نیز به دنبال آن هستند تا آسایش بیشتری را داشته باشند و به همین دلیل تولیدکنندگان خودرو نیز همواره به دنبال روش‌هایی هستند که سطح سر و صدا در داخل خودروهای خود را کاهش دهند. یکی از عواملِ ایجادکننده‌ی سر و صدا در داخل اتاق خودروها، همان لاستیک خودرو است. تعدادی از تولیدکنندگان لاستیک نیز سعی کرده‌اند تا با استفاده از فوم‌هایی در درون لاستیک‌های تولیدی خود با این سر و صداهای درون لاستیک مبارزه نمایند.

فناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

هر یک از تولیدکنندگان لاستیک، دارای ملاحظات خاص خود در بازاریابی بوده و سعی می‌کنند تا سطح سر و صدا را کاهش دهند، اما تقریباً تمامی آن‌ها به یک روش یکسان عمل می‌نمایند. پس از آن‌که لاستیک در درون قالب خود عمل‌آوری شد، یک لایه‌ی ضخیم از فوم عایق در درون جداره‌ی داخلی لاستیک چسبانده می‌شود. این لایه می‌تواند به صورت یک لایه‌ی پیوسته بوده و یا از چندین مقطع کوتاه‌تر ساخته شده باشد.

فناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

از آن‌جا که این گام پس از تولید لاستیک انجام می‌شود، لاستیک‌ها از نظر کاهش سر و صدا با هم یکسان هستند و بنابراین می‌توان آن‌ها را با یکدیگر ترکیب نمود. به همین دلیل، شماره‌ی شناسایی لاستیک مخصوص بخش حمل و نقل (DOT TIN) در یک لاستیک با خاصیتِ کاهش صدا می‌تواند با یک لاستیک استاندارد مشابه یکسان باشد. برای آن‌که بتوان لاستیک‌ها را بدون باز کردن از روی چرخ شناسایی نمود، تولیدکنندگان معمولاً یک لوگو را بر روی جداره‌ی لاستیک درج می‌نمایند.

فناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

تولیدکنندگانی که لاستیک‌های کاهش‌دهنده‌ی سر و صدا تولید می‌کنند و همچنین نام فناوری آن‌ها به شرح زیر است:

                                                                                     فناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

Bridgestone - B-Silent

فناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

Continental - ContiSilent

فناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

Michelin - Acoustic Technology

فناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

Dunlop - Noise Shield Technology

فناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

Goodyear - SoundComfort Technology

فناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

Hankook - sound absorber

فناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

Pirelli - Pirelli Noise Cancelling System (PNCS)

برای آن‌که مؤثرترین نتایج به دست آید، تمامی تولیدکنندگان توصیه می‌نمایند که از لاستیک‌هایی دارای خاصیت کاهش سر و صدا استفاده کنید. اگر خودروی شما از ابتداء دارای این نوع از لاستیک‌ ها باشد و شما از لاستیک‌ هایی استفاده کنید که دارای این خاصیت نیستند، آن‌گاه سر و صدایی را در اتاق خودروی خود خواهید شنید.

شما می‌توانید لاستیک‌هایی که دارای فناوری کاهش سر و صدا هستند را در صفحه‌ی مشخصات و همچنین از طریق جستجوهای در سایت یوزپلنگ ملاحظه فرمایید.

هم‌چنان‌که لاستیک‌هایی با خصوصیت کاهش سر و صدا تولید می‌شوند، شما می‌توانید انواع مختلفی از این لاستیک‌ها، از نظر سبک، عرض، رنگ، پیوستگی و حتی جایگاه فوم را در آن‌ها ببینید. هر چند به نظر می‌رسد که این تنوع به نوعی اتفاقی است، اما واقعیت این است که همه‌ی این‌ها به صورت عمدی و هدف‌مند تولید شده‌اند و تولیدکنندگان، اندازه‌ی ایدآل، سبک و محل قرارگیری فوم در این لاستیک‌ها را طراحی کرده‌اند. مثال‌هایی از محل قرارگیری فوم در این لاستیک‌ها را در زیر مشاهده می‌نمایید:

                                                                                    فناوری لاستیک در کاهش سر و صدافناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

                                                                                    فناوری لاستیک در کاهش سر و صدافناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

                                                                                    فناوری لاستیک در کاهش سر و صدا

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
مواد مورد استفاده در ساخت لاستیک مقاومت غلتشی تایر چیست؟ محاسبه ابعاد تقریبی لاستیک برچسب روی لاستیک به چه معناست؟ نکاتی در مورد مونتاژ و بالانس رینگ و لاستیک تولید کنندگان تایر از چه تکنولوژی در کاهش سر و صدا لاستیک استفاده می کنند؟ علامت های مربوط به حداکثر فشار باد و حداکثر فشار بار در لاستیک کدامند؟ در مورد لاستیک فابریک یا OE چی میدانید؟ آیا لاستیک نو نیاز به آب بندی دارد؟ لاستیک‌ های با اصطکاک برتر چه تفاوتی با لاستیک های معمولی دارند؟ هر آنچه در مورد زوایای چرخ ها باید بدانیم! دلایل ترک خوردگی لاستیک خودرو و راه های پیشگیری از آن تفاوت رینگ آاومینیومی و رینگ سیمی! راهنمای تنظیم باد لاستیک یا فشار باد لاستیک در حالت استاندارد 4 قدم ساده برای تعویض لاستیک پنچر شده چرا استفاده از گاز نیتروژن در تایر ها ضروری است؟ لاستیک های نو را در محور جلو استفاده کنیم یا عقب؟ چرا لاستیک سابی اتفاق می افتد؟ مشخصات روی لاستیک چه معنایی دارند؟ شاخص سرعت در لاستیک به چه معناست؟+ جدول شاخص سرعت
نمایش همه
علاقه مندی ها ()